Home page > Bez cestovního pojištění do zahraničí?

Bez cestovního pojištění do zahraničí?

Každý, kdo plánuje cestu do cizí země, by měl mít na paměti, že ne vždy je vše stejné, jako u nás. Tím jsou myšleny hlavně poskytované služby. Ideálním příkladem jsou potom ty zdravotní. Zatímco na našem území nás chrání zákonem povinné zdravotní pojištění, jakmile opustíme hranice našeho státu, je třeba si danou péči hradit. Pokud nechceme sahat do vlastní kapsy, je nezbytností cestovní pojištění. To samozřejmě není nijak povinné, ale je nutné v případě jeho neuzavření počítat s výše uvedenými riziky.

Ošetření může jít až do desetitisíců

Mnozí lidé mají v povaze šetřit, ale v tomto ohledu je to na skutečně nesprávném místě. Říkat si, že nám se nemůže nic stát, určitě není dobrou cestou k úspoře. Právě naopak. Současná cestovní pojištění, třeba do zemí Evropy, totiž stojí v řádech několika desítek korun na jeden den. Za celý pobyt tedy zaplatíme pár stokorun. Zanedbatelná částka oproti tomu, na kolik by se mohla vyšplhat případná léčba. A problémy mohou být jakéhokoliv rázu – horečky, teploty, nastydnutí, nebo třeba úraz či zlomená noha. Na první pohled možná banální zranění, ale na účtu za léčení přiskakují jednotlivé zákroky po tisícikorunách. A poté už hraje roli, zda je zaplatí pojišťovna, nebo my sami.

Dobře si spočítejte, do kdy v zahraničí budete

K uzavření pojistky by samozřejmě mělo ideálně dojít před vaším odletem nebo odjezdem. Při uzavírání na konkrétní termín nezapomeňte vzít v potaz také cestu jak do destinace, tak i domů. I ta se tak může přehoupnout do dalšího dne, kdy už pojistku nemusíte mít, a opět je na světě další problém.

A co dalšího může cestovní pojištění ještě nabídnout? U některých pojišťoven je to třeba pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel proti krádeži, nebo další doplňkové služby, které usnadní řešení případných zahraničních problémů. A čím exotičtější země, tím je pojistka důležitější. K uzavření pojistky na základě srovnání je vhodné.